hobby, scrapbooking, cardmaking
Kategorie: Wszystkie | Candy | Informacje | Kursy | Materiały | Nasze prace
RSS
wtorek, 17 listopada 2015

Tym razem nie możemy się spotkać na zajęciach z powodu warsztatów dla nauczycieli, odbywających się w czasie naszych zajęć. Wkrótce będziemy przygotowywać świąteczne ozdoby i właśnie taka tematyka zagości na warsztatach. Uchylę rąbka tajemnicy i pokażę co najpierw będą robić dorośli a w grudniu grupa scrapmaniaczków.

 

A wracając do Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Główną ideą obchodów tego dnia jest przypomnienie ludziom, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania dobrych relacji między ludźmi na całym świecie.Taki dzień jak ten przypomina, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii i przyjazne nastawienie.

20:51, naszescrapki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 listopada 2015

Dzień Postaci z Bajek nieprzypadkowo ustalono tego dnia, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. 

Z okazji Dnia Postaci z Bajek przypomnieliśmy sobie ulubione filmy lalkowe i animowane dla dzieci, nie zabrakło postaci jak Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Reksio jak i całkiem współczesnych: Świnka Pepa, Minionki, Król Lew, Potwory i spółka czy Pingwiny z Madagaskaru

Pamiętamy też, że w łódzkim Semaforze powstało wiele filmów lalkowych m.in.: Miś Uszatek, Trzy misie, Pingwin Pik-Pok, Muminki, rysunkowe: Kot Filemon i Przygody wróbla Ćwirka oraz plastelinowe Plastelinki.

Jak pamiętamy bajkowe postacie mieszkają w swoich bajkowych domkach my na zajęciach tworzyliśmy takie domki. Każdy ze scrapmaniaczków przy pomocy szablonu wyciął domek, pięknie dobrał kolorystykę ścian i dachu i zabrał się do sklejania. Domki uzyskały drzwi i okna z firaneczkami, a daszek został ozdobiony kwiatuszkami i kryształkami. Powstały piękne domki i na pewno w każdym zamieszka jakaś postać z ulubionej bajki.

Tagi: domek
22:42, naszescrapki , Nasze prace
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 października 2015

Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) powstała w latach 20. XX w. uczniowie gromadzili pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Lata 50., to okres największego wzrostu liczby szkół uczestniczących w programie – do 1957 roku założono je w niemal 20 tysiącach placówek. W latach 60. w akcji uczestniczyło blisko 80 % podstawówek. Co było później - niektórym wpłaty przepadły, ale to już inna historia. Obecnie system oszczędzania w SKO proponuje szkołom i dzieciom jeden z banków. Ja pamiętam książeczki SKO i cotygodniowo wpłacane małe kwoty, które można było wypłacić na koniec roku i przeznaczyć na wymarzoną książkę lub maskotkę. A tak wyglądała książeczka SKO i mimo wszystko ta forma uczyła dzieci oszczędzania. 

Na zajęciach powstanie karteczka z banknotami, oczywiście nieprawdziwymi, ale taka karteczka to oryginalny sposób na gotówkowy prezent z okazji 18 urodzin lub gdy wiemy, że solenizant zbiera pieniążki np. na rower i taki własnie prezent najbardziej go ucieszy. 

Jak złożyć koszulki znajdziemy w książce Zabawne origami czyli papierowe cuda Paulo Mulatino:

Tagi: kartka
22:25, naszescrapki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 października 2015

25 października - Dzień Kundelka, to nieformalne święto - 25. 10 to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Kundelki nie należą do żadnej konkretnej rasy, ale są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie. W ramach obchodów Dnia Kundelka najczęściej organizowane są wystawy, gdzie właściciele prezentują swoje ukochane zwierzaki. Wiele schronisk zaprasza również na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia. 

Z tej okazji a także dlatego, że bardzo lubimy kundelki (niektórzy z nas opiekują się takim uroczym pieskiem) będziemy tworzyć karteczki okolicznościowe z motywem tych zwierzątek.

Najpierw przygotowujemy sztywny kartonik czyli podstawę kartki, następnie przyklejamy tło czyli prostokąt z papieru do scrapbookingu docięty do wymiarów podstawy, tak aby z każdej strony był brzeg ok. 5 mm.

Po wyborze kolorystyki tła wybieramy papier, z którego będą wycięte elementy pieska: główka, uszy, tułów z nóżkami, ogonek. Poszczególne elementy odrysowujemy od szablonu i dokładnie wycinamy.

Teraz można zastanowić się nad ozdobami dla pieska: trójkątna chustka, obróżka a może kokardka?

I tak powstały urocze karteczki z pieskiem. Poniżej jedna z prac. 

Tagi: kartka
11:51, naszescrapki
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 28 września 2015

Z okazji przypadającego 1 października Światowego Dnia Ptaków na dwóch kolejnych zajęciach szyjemy filcowe ptaszki. Żeby szyć z filcu potrzebujemy: filc w różnych kolorach (z EMPiKu), igły z dużym oczkiem, kordonek czyli skręconych bawełnianych nici, dobrych  nożyczek, wypełnienia ( z poduszki kupionej w Jysk).To są podstawowe i niezbędne elementy, bez których nasza przygoda z filcem nie byłaby możliwa. Nasze prace możemy ozdabiać i uzupełniać guziczkami, koralikami, wstążkami, zawieszkami, kwiatkami czy cekinami, bardzo często wykorzystujemy ruchome oczy, które przyklejamy klejem Magic.
Jak powstają wzory zapytacie, najprościej mówiąc pomysły czerpiemy patrząc na gotowe wzory lub sami rysujemy. Szablon czyli obrys powstaje na kartonie, wycinamy go i za pomocą ołówka odrysowujemy na filcu i wycinamy (dla początkujących) lub przypinamy za pomocą szpilek do filcu i bezpośrednio wycinamy. Wycinając z szablonu pamiętamy o odpowiedniej ilości wycinanych części np. tułów ptaszka część prawa i lewa, dwie nóżki itp. Do szycia wykorzystujemy dwóch ściegów:

ścieg za igłą

ścieg dziergany (będziemy stosować później)

Wzory na zajęcia:

Ptaszek z ogonkiem, ptaszek w butkach i sówka.

A oto nasi młodzi scrapmaniaczkowie przy twórczej pracy:

Oliwia szyje starannie, dokładnie... i kolorowo. Czerwono szary ptaszek zaraz będzie gotowy.

Zosia wybrała delikatną kolorystykę, jej ścieg jest równiótki i ładny. 

Dominika bardzo szybko opanowała tajniki szycia filcu. Granatowa sowa wkrótce będzie zakończona.

Julia, Hania i Gabrysia, to kolejne entuzjastki szycia z filcu.

Gotowe, trochę "skrócone" wersje sówek Natalii i Neli, jak widać autorki zadowolone.

Z tyłu Julia szyje swoją sowę, Szymon wybiera oczy do swoje sówki.

09:16, naszescrapki , Informacje
Link Komentarze (1) »

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot Day. Na naszych pierwszych zajęciach dzieci z Małej Akademii Scrapbookingu albo inaczej skrapmaniaczki ze szkolnej ławki obejrzały krótki film o Vashti, dziewczynce która odkryła w sobie zdolności i zaczęła malować. I my na zajęciach rozmawialiśmy o tym, że każdy ma jakiś talent i trzeba w siebie uwierzyć aby go dostrzec. Zachęcam do obejrzenia filmiku:

https://youtu.be/7CRNTbFRJZo

Jako pierwsza praca powstała karteczka, oczywiście w kropeczki. Unoszący się w chmurach balon symbolizuje rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

 

00:00, naszescrapki , Informacje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 maja 2015

Scrapmaniaczki bardzo lubią szyć z filcu, więc dzisiaj mogą poszaleć... Oczywiście artystycznie...Twórczo. Do dzieła!

Na stołach czekały przygotowane materiały:

Filc - cała gama kolorów oraz szablony zwierzatek i stworków.

Włóknina do nadania puszystości i kształtu, ruchome oczka, kordonek.

Jakub sam rysuje szablon słonia; Kuba wyciął pieska według wzoru.

Nela uszyje pieska koloru szarego, Kinga i Natalka bardzo zajęte wycinaniem wzoru.

Natalia podczas pracy opowiadała o swoim zafascynowaniu książkami Tolkiena.

Wzór ściegu - tym razem dzieci szyją ściegiem dzierganym.

 

Kilka gotowych prac. 

Tagi: filc
15:40, naszescrapki , Nasze prace
Link Komentarze (2) »
środa, 06 maja 2015
poniedziałek, 04 maja 2015

Magic box czyli magiczne pudełko, tak nazywa się forma tego pudełeczka. Po zdjęciu wieczka, boki pudełeczka rozkładaja się a w środku... odkrywamy torcik. Papierowy torcik i żczenia lub słodkie obrazki.

 

piątek, 17 kwietnia 2015

14 kwietnia skrapmaniaczki tworzyły domki z papieru. Otrzymały papier do scrapbookingu z zeskanowanym szablonem i zabrały się do wycinania, sklejania i dekorowania domków. Domek jest jednocześnie pudełeczkiem, podnosząc daszek dostajemy się do środka. I już można tam włożyć swoje skarby.

Natalia, Kinga, Hania i Nela - składanie, sklejanie

Hania - dekorowanie

Ania - przygotowanie płotka

Śliczny domek Ani

Gotowy domek z drzwiami, oknem i niskim płotkiem

Tajemnicze domki - dla skrzatów domowych?

Tagi: domki
14:14, naszescrapki , Nasze prace
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin