hobby, scrapbooking, cardmaking
Blog > Komentarze do wpisu

Gdzie i jak zaopatrywać się w materiały do scrapbookingu?

Scrapbooking, to wspaniała przygoda z ozdabianiem albumów ze zdjęciami, tworzeniem kartek okolicznościowych, zakładek do książek, pudełek na prezenty i notesów. Scrapbooking, jak każde hobby wymaga skompletowania materiałów. Część potrzebnych ozdób znajdziemy w domu: wstążeczki, koronki, rafia, ładny papier, kolorowe kartony, papier wizytówkowy, naklejki, sztuczne kwiatki, perełki, nożyczki z ozdobnymi ostrzami, wycinki z gazet itp. W naszym warsztacie wszystko może się przydać, musimy jednak pamiętać o uporządkowaniu zebranych  "przydasiów" czyli segregowaniu podobnych ozdób i trzymaniu ich np. w organizerach,  miejscu na papier, nawinięciu na szpulki lub kartoniki wstążek. Jeśli nie poradzimy sobie z tym, po pewnym czasie doprowadzimy do chaosu, oczywiście twórcza praca czasem wymaga zrobienia bałaganu, ale i organizacja miejsca pracy to przydatna umiejętność. 

Organizery plastikowe do nabycia w sklepach typu Castorama, organizer na wstążki w sklepach internetowych lub wykorzystujemy pudełko po butach, umieszczając wewnątrz krążki z wstążeczkami a końcówki przeciągając przez otwory.

Sklepy z materiałami do scrapbookingu do raj dla naszych scrapmaniaczków:

w naszym mieście możemy wybrać się do sklepu "Twoje Ozdabianie" mieszczącego się przy ul. Rewolucji 1907 r. 23 . (Informacja dla zmotoryzowanych: parking na ulicy płatny ale zawsze znajdzie się miejsce)

Sklep Twoje Ozdabianie

lub zamówić przez internet w "Craftmanii" a zapłacić i odebrać  przy Al. Piłsudskiego 92 (wjazd na teren Poldrobu, wejście z prawej strony rampy, I piętro i tutaj niespodzianka kierujemy się do firmy "Abitus", nie ma szyldu "Craftmanii" ale  warto odszukać to miejsce.

Sklep internetowy

Wstążeczki atłasowe i szyfonowe (krążki 27 m różne szerokości od 1,70 zł), koronki bawełniane (25 m od 16 zł), guziczki różne rozmiary i kształty, dżety to najbardziej przydatne w naszym hobby akcesoria, które możemy kupić w Sklepiku Hurtowni Pasmanteryjnej "Polimex" mieszczącej się przy ulicy Wschodniej10/12, wjazd (parking) i wejscie od ul. Północnej.

W pasmanteriach lub sklepach scrapbookingowych warto kupować na metry wstążki tylko szczególnie ładne czy np. z napisami,  lub samoprzylepne - niestety drogo.

W internecie można znaleźć wiele sklepów z pięknymi ozdobami i akcesoriami, zawsze bierzmy pod uwagę czy kwota przesyłki nie przewyższa sumy za zakupy, warto kupować w necie gdy nie mamy czasu na odwiedziny w sklepie, ale czy przygladanie się, dotykanie towarów nie jest już przyjemnością samą w sobie, dla mnie tak. Dlatego najpierw robię listę, sprawdzam w internecie ceny, spisuję na kartce i jadę do "Twojego Ozdabiania", kupuję np. dziurkacze, stemple, tusze - cena porównywalna, zastanawiam się nad papierami do scrapbookingu, jeśli potrzebuję więcej to kupuję w e-sklepie, szukając promocji. Chyba, że w sklepie tak mnie urzekną kolory, wzory... że bez kalkulacji biorę wszystko.

I co jeszcze warto pamiętać:

Kupujcie duże dziurkacze ozdobne, są drogie ok. 37 - 50 zł za sztukę, ale to właśnie one są nam najbardziej przydatne, wycinające  wszelkie kształty (koła, elipsy, kwadraty, kwiaty, tagi o wielkości 5-7 cm), dziurkacze brzegowe i nowość dziurkacze tnąco-tłoczące (wzory w poprzednim wpisie).

wtorek, 01 lutego 2011, naszescrapki

Polecane wpisy

  • I znowu zaczynamy...

    Nowy rok szkolny już się dawno rozpoczął, uczniowie wypełnili gwarem szkolne mury (pięknie odnowione od zewnątrz i wewnątrz). I zaczęły się lekcje polskiego, ma

  • Zakupy

    Dzisiaj i jutro tj. 23-24 maja zakupy w sklepie internetowym CRAFT4YOU bez opłaty za przesyłkę, warto skorzystać. Duża ilość papierów do scrapbookingu w promoc

  • Sklejanie w scrapbookingu?

    Klej według słownika języka polskiego to "lepka substancja służąca do łączenia różnych powierzchni". Kto chciałby więcej się dowiedzieć może zajrzeć na stronę

Komentarze
Gość: Anka85, *.nsk.net.pl
2014/09/18 10:44:49
W moim mieście niestety nie ma sklepu z materiałami do scrapbookingu, a szkoda, bo wkręciłam się w tworzenie:) Dość długo szukałam miejsca, gdzie znajdę wszystkie potrzebne materiały i mogę polecić pl.dawanda.com/materialy-diy/ akurat jest 15% zniżki, więc warto skorzystać.
-
Gość: Anka85, *.nsk.net.pl
2014/10/07 21:53:32
Właśnie zauważyłam, że DaWanda do scrapbookingu dorzuciła elementy bożonarodzeniowe pl.dawanda.com/scrapbooking/?free_shipping=&language%5B%5D=pl&location=PL&mailable_in_option=&shipping=PL&sort_by=newest_products
i zaczynam robić kartki na święta:) Ciekawa jestem czy jeszcze gdzieś można znaleźć fajne elementy do scrapbookingu z motywami świątecznymi? Jeśli tak proszę o linka:)
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin